Seçilenleri Temizle
Ürünleri Filtrele
1 Adet Ürün Bulundu.

AKTİVİTE OYUNCAKLARI

Minik yavrunuz artık büyüdü ve herşeyi daha net algılayıp tepkiler veriyor. Bazı anneler bu yazımızı okuyunca mutlaka biraz tebessüm edeceklerdir. Dışarıda biraz fazlaca vakit geçirmekten hoşlanan erkekler, baba olduktan sonra çocuklarıyla aktivitelerde bulunmaktan, ve birlikte aktivite oyuncaklarla oynamaktan büyük bir keyif alıyor ve neredeyse iş haricinde dışarı çıkmak dahi istemiyorlar öyle değil mi? Bu gayet normal bir durum:) O minicik ayaklar yürümeye başladığında evin neşe kaynağı oluyor haliyle.

Aktivite Oyuncaklar Bebekler İçin Neden Önemlidir?

Aktivite, kelime anlamı itibariyle; etkinlik, eylem ve faaliyet demektir. Yani burada bebeğinizle birlikte aktivitelerde bulunmaktan söz ediyoruz. Bu da en iyi onların anlayacağı şekilde, yani aktivite oyuncaklarla sağlanabilen bir durumdur.

Aktivite oyuncaklar eğitici özelliğe sahip olup, bebeğin zeka ve özgüven gelişimi için oldukça etkili oyuncaklardır. Oyuncağın tasarımına göre değişkenlik göstermek kaydı ile üzerinde bulunan herhangi bir tuşa tesadüfen basılması sonucu çıkan sesler, titreşimler veya herhangi bir tepki bebeğin bir süre sonra oyuncağın çalışma prensibini kavramasını sağlamaktadır. Ve bir süre sonra bebeğiniz, bu oyuncağın aslında tesadüfi bir şekilde değil tamamen üzerinde bulunan tuşlara basarak çalıştığının bilincine varacaktır.

Aktivite Oyuncaklar Hangi Dönemlerde Kullandırılır?

Aktivite oyuncakları bebeğin gelişimine göre 6.aydan itibaren kullandırılabilir. 6 – 12, 12 – 24, 12 – 36, 36 – 48 aylık şeklinde devam eden aylara göre aktivite oyuncakları tasarlanmıştır. Bu oyuncakları bebeğinizin içinde bulunduğu aya göre almanız bebeğinizin psikolojik ve zeka gelişimi için oldukça önemlidir. İki yaşındaki bir çocuğa beş yaş aktivite oyuncağı almak ve beklenti içine girmek hem sizi hem de çocuğunuzu üzmekten başka hiçbir işe yaramayacak, hatta tam aksine çocuğun üzerindeki aşırı baskı ve onun da beklentiyi karşılayamıyor oluşu ileride özgüven eksikliğine sebebiyet verebilecektir. Yada bunun tam aksini düşünürsek; beş yaşındaki bir çocuğa, iki yaşındaki aktivite oyuncağını almak da bu kez çocuğa olağanüstü bi iş başardığı hissini verecek ve farklı bir takım psikolojik sıkıntılara sebebiyet verecektir.

Sevgili ziyaretçiler, sizlerde minik yavrularınızın hem kişisel gelişimi için hem de onlarla birlikte güzel vakit geçirmek için aktivite oyuncaklar almayı düşündüyseniz BebekMarketim.com internet sayfamızda her yaş aralığındaki bebeklere göre envai çeşit aktivite oyuncaklar olduğunu hatırlatmak isteriz…

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.