Seçilenleri Temizle
Ürünleri Filtrele
1 Adet Ürün Bulundu.

MAMALAR VE ÇAYLAR

Sevgili anneler, bebeğiniz için en doğru ve güvenilir olanı arzuladığınızı biliyoruz. İlk etapta anne sütünün ne kadar önemli olduğunu, mutlaka anne sütüyle bebeğin beslenmesi gerektiğini hatırlattıktan sonra, sütü olmayan veya bebeğin gelişiminde etkili olan ancak sütü yetmeyen anneler için bebek mamasından bahsedebiliriz.

Bebeklerin rahat bir uyku çekip, hızlı ve sağlıklı büyümeleri için yeterli ve dengeli beslenmeleri gerekir. Bunun için arı bebek maması çok güzel bir seçenektir. Karnı aç olan bebekler uykusuz kalıp, devamlı ağlayacaklarından yaşıtlarına oranla daha az gelişir ve ebeveynleri de bu duruma çok üzülüp doktor doktor gezinirler. Oysa bebekler sadece anne sütüyle değil, en az anne sütü kadar etkili mamalarla da beslenebilmektedirler. Bebek mamalarının pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar;

Kaşık mamaları

Bebeklerin ek gıda yerine geçen, 6.aydan sonra kullandırılması tavsiye edilen formülize edilmiş mamalardır. Bu mamalar içerisinde birkaç farklı vitamin bulunup, ayrıca oldukça doyurucudur. Çoğu kaşık mamasının içinde tahıllar ve meyveler bulunurken, bir kısmı ise sadece meyvelerden oluşabilir veya sadece tahıllardan ve vitaminlerden oluşabilmektedir.

Biberon mamaları

0 – 6 ay yaş grubunda olan bebekler için kullanılmaktadır. Anneler doğum sonrasında her yolu denemelerine rağmen yine de bebekleri için faydalı ve gerekli olan süt akışını sağlayamayabiliyorlar. İşte bu durumda bebeklerin karnını doyurmak için anne sütüne en yakın olan biberon mamaları kullanılmaktadır.

Tedavi edici mamalar

Bu mamalar bebeği doyurmaktan çok, özel durumlar için kullanılan tedavi edici mamalar sınıfında yer almaktadır. Örneğin; gazlı bebekler için gaz giderici, ishal olmuş bebekler için özel formüllü ishal maması, metabolik hastalığa yakalanmış bebekler için metabolik mamalar, prematüre bebekler için yine özel olarak üretilen mamalar veya inek sütüne alerjisi olan bebekler için keçi sütü mamalar gibi..

Vitaminler

Bazı bebekler enteresan bir şekilde mama veya yemek seçimi yaparlar, tıpkı yetişkinler gibidirler. Hatta öyle ki bu bebeklerin birer gurme olduğunu bile düşünebilirsiniz . Ancak, bebeklerdeki bu durum bir süre sonra sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Beslenme konusunda sorunlu olan bebekler bir müddet sonra güçten düşecek ve bir takım hastalıklara davetiye çıkaracaklardır. Bu durumlar için de ebeveynler elbette ki doktor kontrolünde olmak kaydı ile bir takım vitamin takviyesine yönelirler. Bu vitaminlerin çoğu şurup şeklinde olup, bir kısmı ise özel mamalar içine katılmaktadırlar. Bu vitaminleri BebekMarketim.com sitesinde güvenle temin edebilirsiniz.

Değerli ebeveynler; bebeğinizin ihtiyaç duyduğu her türden ve markadan mama ve çaylara ilişkin ürünleri sayfamızdan seçerek en kısa sürede adresinize ulaşmasını sağlamak bir tık uzaklığında…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.