google-site-verification=sbiiYSuqjj6jdGDw77fbbIdD58TMgGa8TWbeV1-kgXc
Seçilenleri Temizle
Ürünleri Filtrele
8 Adet Ürün Bulundu.

Biberon Çeşitleri

Anne sütünün bebekler için önemi göz ardı edilemez. Yeni doğan gelişimi sık emzirme ve beslenmeye bağlıdır. Beslenme, bebeğinizin hızlı büyümesinde önemli bir rol oynar. Sonuç olarak, yeni doğan bebekler beslenme konusunda sürekli olarak annelerine bağımlıdır. Ancak bu bazen anne için zorluklara neden olabilir. Çocuğunuz her gece uyandığında kalkmalısınız ya da tüm gün onunla kalmalısınız. Ayrıca çalışan bir anneyseniz ve emzirmek için eve gidemiyorsanız, anne sütünüzü sağmanız ve bebeğinize bırakmanız gerekecektir. Ayrıca tıbbi durumlar nedeniyle emziremeyebilirsiniz. Bu durumda biberon yardımıyla bebeği alışılmış emme davranışından uzaklaştırmadan beslemek mümkündür. Yeni doğan bebek biberonu tüm ailelerin en büyük yardımcısıdır.  Annelerin çoğu biberonlara karşı çok hassastır ve mecbur kalmadıkça kullanmak istemezler. Ancak bebeğiniz için her zaman farklı boyutlarda biberonlara ve farklı boyutlarda emziklere ihtiyacınız olacak. Onu beslerken yanında değilseniz, babası veya bir başkası bebeğinizi biberonla besleyebilir. İşe gitmeniz gerekiyorsa, bebek biberonları cankurtaranınız olacak. Bebeğiniz daha önce sağmış olduğunuz anne sütünü veya mamanızı Avent yenidoğan biberon yardımıyla içebilir. Ayrıca, memeyi andıran emziğe sahip biberonu kullanırken bebeğinizin biberona alışması ve emmeyi reddetmesi konusunda endişelenmenize gerek yok. Sizde bebeğinize en uygun biberon, emzik, oyuncak ve diğer ihtiyacınız olan her şeyi bebekmarketim.com’da kolaylıkla bulabilirsiniz.

Biberon Alternatifleri Nelerdir?

Ebeveynler tarafından sıklıkla tercih edilen biberon alternatifleri mevcuttur. En sağlıklı biberon türü olan cam biberonların temizlenmesi ve sterilize edilmesi kolaydır. Bu nedenle, en popüler modellerdir. Cam biberonlar bulaşık makinesinde de yıkanabilir. Silikon biberonları ise bebeklerin tutması daha kolaydır. BPA maddesi içermezler. Plastik biberonlar ise daha hafiftirler ve kırılma olasılıkları daha düşüktür. Ancak plastik biberonları seçerken zararlı maddeler içermediğine emin olunması gerekir.  Avent yenidogan biberon sıklıkla tercih edilen biberon markasındandır. Biberon alırken bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir. Biberon sürekli bebeğinizin ağzına değdiği için biberonun malzemesine dikkat etmek önemlidir. Cam şişeler daha sağlıklı olabilir. Temizlemesi daha kolay olduğu için cam biberonlar tercih edilebilir. Plastik şişe satın alıyorsanız, bunların BPA içermediğini kontrol etmelisiniz. Biberon seçiminde şişenin boyutu da önemlidir. Çoğu zaman, bu ölçümler bebeğin yaşına bağlı olarak değişecektir. Bir şişe satın alırken modelin tüm güvenlik kontrollerinden geçip geçmediğini araştırmak gerekir.  Bebek alışverişinizi güvenle tamamlamak için emzirme yastığından göğüs pedine, emzikten biberon alternatiflerine aradığınız her şeyi Bebek Marketim’de kolaylıkla bulabilirsiniz.

Her Yaşa Uygun Biberon Markaları

Emzirmeye yeni alışmış bu minikler için biberon seçmek daha doğruysa, yeni doğan bebek için 0-6 ay biberon alternatifleri daha uygundur. İlk aylar için 120-150 ml, 3-6 ay için 240-260 ml ve sonraki dönemler için 320-340 ml kapasiteli biberon tercih edebilirsiniz. Biberonun boyutunun yanı sıra meme ucunun özelliklerine de dikkat etmeniz gerekir. İlk ay için tek delikli emzik, üçüncü ay için çift delikli biberon ve altı aydan sonra daha fazla akış için farklı biberon başlıkları tercih edebilirsiniz.

Boyut ve emzik özelliklerinin yanı sıra bebeğinizin biberonu söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken en önemli şey biberonun malzemesidir. Piyasada cam, silikon veya plastik biberon bulabilirsiniz. Şişenin hangi malzemeden yapıldığı önemli değil, BPA ve diğer kanserojen maddeler içermemesi bebeğinizin sağlığı için oldukça önemlidir.  Bebeğiniziz için en uygun ve sağlıklı biberon modellerini Bebek Marketim’de inceleyebilir, güvenle sipariş verebilirsiniz.

Biberon temizliği nasıl yapılmalıdır?

Bebeğiniz sıvı gıdaları yedikten sonra biberonun her seferinde yıkanması ve sterilize edilmesi gerekir. Biberon temizleyici ve sterilizatör, biberonlar, emzikler, biberon uçları, göğüs pompaları ve ekipmanları gibi besleme ekipmanlarının temizlenmesini ve sterilize edilmesini kolaylaştırır. Biberon kurutucular ise mama ekipmanlarının en hijyenik şekilde kuru temizlemesi için kullanılmaktadır. Bilinenin aksine bebek eşyalarını günlük kurutma alanında veya sterilize edilmiş bir tezgâh üzerinde kurutmak hijyenik değildir. Şişe kurutucular, büyük ve küçük tutucular ile farklı büyüklükteki ürünlerin kurutulmasına yardımcı olabilir. Özellikle sıklıkla kullanılan bebeklere su biberonu temizliğine özen gösterilmelidir. Biberon çocukların eline ve yüzüne doğrudan temas ettiği için mikropların bulaşmasını kolaylaştırabilir. Sizlerde bebeğinizin tüm ihtiyaçlarını güvenilir tek bir yerden satın almak isterseniz ana kucağından emziğine aradığınız her şey bebekmarketim.com’da bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.