google-site-verification=sbiiYSuqjj6jdGDw77fbbIdD58TMgGa8TWbeV1-kgXc
Seçilenleri Temizle
Ürünleri Filtrele
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

ELDİVEN – MENDİL – BEZ 

Yenidoğan bebeklerin olmazsa olmazları olan eldiven, mendil ve bez ürünlerini kutu kutu almanız gerekebilir bizden söylemesi… anne – baba olanlar bunu iyi bilirler, lakin henüz bebek bekleyenler tecrübesiz olacaklarından “neden o kadar çok alınıyor ki?” diye sorabilirler. Şöyle izah edelim; Bebekler yemek yedikten sonra çok ciddi oranda gaz çıkarma problemi ile karşı karşıya kalırlar, anne ve babalar bebeklerin gazını çıkarma konusunda bebeği omzuna yaslayıp sırtını sıvazlar şekilde masaj yapıp gazın çıkmasını sağlarlar. Bu durumda bebek bir miktar kusacak ve gerek kendi üstünü, gerekse de gazı çıkaran talihlinin kıyafetini batıracaktır. İşte bu noktada aldığınız her mendili omzunuza koyup bebeğin gazını bu şekilde çıkarmak isteyeceksiniz. Sadece bu alanda değil elbette ki, bebeğinize her süt veya su verdiğinizde, ek gıda çağında iken miniklerinize mamasını yedirirken yine elinizde bu mendillerden ister istemez olacaktır. Dolayısıyla mendil çok önemli…

Bebekler Neden Eldiven Kullanmalı ?

Bebekler belirli bir yaşa gelene kadar tırnakları kesilmemektedir. Çünkü oldukça yumuşak ve kırılgan olan tırnaklar kendiliğinden kırılıp kopabiliyor. Ancak bebek tırnakları yetişkinlere nazaran oldukça sivri bir şekilde uzadığından bebeğinizin istem dışı hareket halindeyken kendi yüzünü tırmalaması, yüzde kanamalara ve izlere neden olabiliyor. Dolayısıyla bebek eldivenleri bebeğin zarar görmesini engelleyecektir.

Bebeklerde Bez Kullanımı !

Bebeğiniz, daha doğup ilk sütünü içtiği an itibariyle altını kirletmeye başlayacaktır. İki saatte bir, hatta bazı hassas annelerce saat başı değiştirilen bezlerden her ay paket paket almak zorunda kalacaksınız. Bebek bezleri başta yenidoğan olmak üzere kg ve yaş sıralamasına göre numaralandırılmıştır. Ebeveynler de bebek bezi alırken, bebeğin kilo ve yaşına göre bir seçim yapar ve alım işlemini gerçekleştirir. Bebek bezi alırken özellikle kalitesine, yenidoğan bezlerindeki göbek bağı hizasındaki çıkıntıya, emilim oranına hatta ıslaklık göstergesinin bulunup bulunmadığına çok dikkat etmelidirler. Özellikle de yeni doğan bebeklerin göbek bağının düşmesi biraz zaman alacağından, göbek bağının zarar görmemesi ve vaktinden önce düşmemesi adına bezin ayıraç kısmının bulunması çok önem arz etmektedir. yine bebeğin kilosuna ve emilim oranına göre yapılacak bez seçimi, olası sızdırmaları engelleyecek ve bebeğin altının daha kuru kalmasını sağlayacaktır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.