google-site-verification=sbiiYSuqjj6jdGDw77fbbIdD58TMgGa8TWbeV1-kgXc
Seçilenleri Temizle
Ürünleri Filtrele
22 Adet Ürün Bulundu.

Bebek Emzikleri Modelleri

Bebeklerin doğal emme içgüdülerini korumaları için özel olarak tasarlanmış çeşitli emzikler vardır. Sıklıkla, birçok ebeveyn, bebekleri 1 aylık olduktan sonra emzik kullanmaya başlar. Emzik kullanımı birçok yönden faydalıdır, genellikle bebeğin emme içgüdüsünü tatmin eder ve ona bir güvenlik hissi verir. Çeşitli emzikler bebeğinizin diş ve diş etlerinin gelişimini destekler. Ayrıca emzik siperindeki hava delikleri bebeğin cildinin nefes almasını sağlar ve tahriş olmasını vb. engeller. Emzik çeşitleri meme ucuna göre alternatiflere ayrılmaktadır. Genellikle kauçuk malzemeden üretilen meme uçları daha uzun ömürlüdür. Chicco kauçuk emzik, daha dayanıklı yapıları nedeniyle diş çıkaran bebekler için de harikadır. Yeni doğan emzikleri modellerinde tavsiye edilenler genellikle anne göğsüne benzeyen kokusuz emzikler bulunur. 1-2 yaş grubu yapısı gereği üst çeneli emzik tipini tercih edebilir. Aynı zamanda bu yaş grubu için üretilen emzikler üst çeneye uyum sağladığı için herhangi bir deformasyona neden olmaz. Öte yandan aksesuar ve emzikler de oldukça popüler. Bu alanda emzik zincirleri ve kutuları öne çıkıyor. Şeffaf emzik kılıfı, emzikleri kaybetmeden hijyenik olarak saklamak için mükemmeldir. Bebek Marketim’de bebeğinizin ihtiyacı olan emzik modelleri, chicco soft emzik ve diğer ihtiyacınız olan göğüs pedi, emzirme yastığı ürünlerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Doğru Emzik Seçimi Nasıl Yapılır?

Bebekler için üretilen renkli emzikler ebevenylerin beğenisine sunulmaktadır. Emziklerin farklı renk ve desenleri arasından seçim yaparak bebeğinizin ilgisini çekebilirsiniz. Yeni doğan bebek emzik modelleri ve Avent 6-18 ay emzik  modellerini Bebekmarketim.com’da inceleyebilirsiniz. Bu alanda öne çıkan fosforlu emzikler, geceleri parlayarak bebeğinizin dikkatini çeker. Ancak bebek emziği çeşitleri birçok farklı özelliğe sahiptir. Tanınmış markaların emziklerinde bebeklerin gaz çıkarmasını önleyen özel bir hava sirkülasyon sistemi bulunur. Havasız emzik seçeneğini tercih ederek bebeğinizin gün içinde ve uyku sırasında daha huzurlu olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca emzik ortodontik yapısı sayesinde bebeğin ağız ve diş gelişimini destekler. Bebeğinizin ay ve yaş aralığına göre ona uygun emziği belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda birçok marka emzik askısı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Bebeğiniz için emzik seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Öncelikle bebeğiniz için seçeceğiniz silikon emzik BPA içermemelidir. BPA; sert plastik ürünlerde bulunan zararlı bir kimyasaldır. Bu yüzden bebeğiniz için seçeceğiniz emzik sağlıklı bir BPA içermeyen emzik olmalıdır. İkincisi, emzik seçerken bebeğinizin yaşına dikkat edin. Her emzik yapısı her bebeğe uygun değildir. 0 yaş ve 3-4 yaş arası yeni doğan bebekler için silikon emzikleri mağazamızda bulabilirsiniz. Üçüncüsü, aldığınız emziğin bir hava deliği olmalıdır. Hava delikli silikonlu emzik bebeğinizin emziği güvenle kullanabilmesini sağlar.

Kauçuk Emzikler ile İlgili Merak Edilenler

Kauçuk emzikler, bebeğinizin emme hissini gidermek için kullanabileceğiniz en güvenilir ve doğal ürünlerden biridir. Bebeğin ağız yapısına uygun olarak yapıldığı için ağızda rahat bir şekilde emerek dil ve çene kaslarını çalıştırır. Kauçuk insan sağlığına uygun bir malzeme olduğu için sağlığa herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Kauçuk emzik özelliğinden dolayı meme ucu bebeğin ağzına en uygun şekilde şekillendirildiği için emme sırasında yüksek güvenlik sunar. Ayrıca ağza tam oturduğu için çene ve dil kaslarının gelişimine de olumlu etkisi vardır. Özellikle kauçuk emzik güzel görünümü ile bebeklerin ilgisini çekmektedir. Kauçuk emzik ve çıngırak gibi çeşitleri ile bebeğinizin dikkatini çekebilir ve onları zararlı nesnelerden uzak tutabilirsiniz. Damak kauçuk emzik modeli doğumdan 1 yaşına kadar kullanılabilir.

Emzik Kullanımda Yapılan Hatalar

Bebeğinizi ilk kez uyuttuğunuzda kauçuk bebek emziği kullanmaya başlayın. Uyurken emzik ağzınızdan düşerse, uyuyan bebeğinizin ağzına geri koymamalısınız. Ayrıca emziği şeker veya bal gibi tatlılara batırmak da en büyük hatalardan biridir. Bebeğinizin emziğe daha çabuk alışması için emziği şekere batırmak bebeğinizin ileride dişlerinin çürümesine neden olabilir. Bebeğiniz 2 yaşına geldiğinde emzik kullanmayı bırakmalısınız çünkü uzun süreli kullanım çenenin normal gelişimini engelleyebilir ve diş problemlerine neden olabilir. Kauçuk emzik modeli satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken en önemli kriter sağlık ve güvenliktir. Özellikle bebeğinizin güvenliği için emziğin bebeğinizin ağız yapısına uygun olmasına dikkat edin. Alacağınız emziğin anne memesi şeklinde olması bebeğin ağzına daha rahat uyum sağlamasına yardımcı olur. Ayrıca sağlık açısından emzikler anti-bakteriyel özelliklere sahip olmalıdır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.