Seçilenleri Temizle
Ürünleri Filtrele
54 Adet Ürün Bulundu.

EMZİK, BİBERON, BARDAK, ÖNLÜK

Bebeğinizin ihtiyaçları için gerekli olan malzemelerin listesini yapmadıysanız eğer ilk sıraya emzik, biberon, bardak ve önlük ekleyiniz. Çünkü bu dört malzemeyi çok fazla kullanacaksınız. Hatta emzik, bebeğin doğumundan itibaren kullandırılacağı için doğum sonrasında mutlaka yanınızda bulunması gerekir. Tabii bebeğinizin emziği kabul edip etmeyeceğini bilemeyiz. Zira, bazı bebekler ne kadar zorlarsanız zorlayın yine de emzik kullanmayı reddedebiliyor. Bunların yanında biberon fırçası, biberon emziği, emzik zinciri, biberon çantaları ve termoslar önemldir.

Bebeğim İçin Hangi Emziği Kullanmalıyım?

Annelerin, internet ortamlarında veya çevresinde en çok sorduğu sorulardan biri de bebeği için hangi emziğin daha uygun olduğudur. Emzik kullanımı bebeklerde 0-24 ay şeklinde numaralandırılmış vaziyette satışa sunulmakta olup, slikon kısımları ise farklı malzemelerden imal edilmiş ve çeşitli boyutlarda olabiliyor. En ideal emzik seçiminde de dikkat edilmesi gereken üç önemli özellik bulunmaktadır. Bunlar;

  1. Emziğin organik malzemelerden imal edilmiş olup, BPA içermemesidir.
  2. Damak gelişimini destekler tarzda olmalıdır.
  3. Dayanaklı ve Ortodontik olmalıdır.
  4. Slikon kısmının ipeksi bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Bu sayede bebeklerin sakinleşmesi daha kolay oluyor.
  5. Slikon kısmında hava akışını sağlayan deliklerinin olması gerekir.
  6. Kolay sterilize edilebilir olması gerekmektedir. Bazı emzik türleri kabına koyulup mikrodalgada dahi sterilize edilebiliyor.

Emzik türleri son yıllarda daha geliştirilip içine istediğiniz herhangi bir meyve veya sebzeyi koyarak bebeklerin beslenmesine katkı sağlamış durumda. Bu emzikler, meyve süzgeçleri olarak piyasaya sürülmüştür. Meyve süzgeçleri de annelerin bebekleri için 3 – 6 ay arasında en çok tercih ettikleri ürünler arasındadır.

Bebek Denince Akla Biberon Gelir !

Biberon kullanmayan bir bebek yoktur sanırım. Doğumdan itibaren kullandırılan biberonlarla mama, su, süt veya meyve suları verilmektedir. Dolayısıyla biberonlar, bebeğin beslenmesine yardımcı olan gereçler arasında önemli bir yere sahiptir.

Biberon alırken de, tıpkı emzik alımında olduğu gibi öncelikle slikon kısmının bebeğinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle de anneler sağlam ve kendi göğüs uçlarına benzer yapıda olan biberonları tercih ederler. Birde biberonların kapak kısımlarının açılıp kapanırken deforme olmaması, kolayca kapanıp açılabilir olması çok önemlidir. Bu durum oldukça sinir bozucu olabiliyor.

Önlük ve Mendil Önemli !

Anneler, bebeklerinin doğumundan itibaren bebek önlüklerini ve mendillerini ellerinden asla düşürmezler. Önlüklerin diğer gereçlere oranla sayıca daha fazla olmasına özen gösteriniz. Çünkü günde birkaç defa hatta bebeğinizin karnını her doyuruşunuzda önlük değiştirmek zorunda kalacaksınız. Bebek mendilleri de gaz çıkarma esnasında kusmalara maruz kalınmaması açısından annelerin genelde omuzlarında olacağından yine mendillerden de kutu kutu almayı unutmayınız.  

 

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.