Seçilenleri Temizle
Ürünleri Filtrele
180 Adet Ürün Bulundu.

OTO KOLTUKLARI, ANA KUCAĞI

Çocuklarımızın güvenliği için yapamayacağımız şey yoktur. Zira dünya üzerindeki en değerli varlığımızdır onlar. Hatta öyle ki, gecenin bir vakti kalkıp çocuklarının nefesini bile kontrol eden ebeveynler vardır. Bu nasıl bir hastalık halidir demeyin sakın, özellikle anne olan her kadın bu duyguyu çok iyi bilir… “anne olunca anlarsınız” :)

 

Çocuklar her alanda korunmaya muhtaç varlıklardır. Bu durum yolculuk esnasında biraz daha fazla kendini hissettiren bir durum. Çünkü, yolculuk esnasıda taşıma araçları ile uzun yola çıkıldığında ne kadar iyi şoför olursanız olun, ustalığınız ancak, karşıdan gelen araç sürücüsünün şoförlüğü kadardır. Dolayısıyla, yolculuğa çıkmadan önce güvenliğiniz için gerekli olan tüm hazırlıkları yaptığınızdan  emin olmalısınız. Örneğin bebek oto koltukları, ana kucağı;

 

Bebek Oto Koltukları Neden Önemlidir?

Bebeklerin kas ve iskelet sistemleri belli bir yaşa gelene kadar tam olarak gelişmediğinden yoluculuk esnasında aracın hareket halindeki sarsılmalarından ve ani fren - gaz yapma durumlarında kolayca sarsılabilmektedirler. Bebeklerin bu gibi durumlarda zarar görmemeleri için aracın arka koltuğuna monte edilen, bir kaç noktadan emniyet kemeri bulunan bebek oto koltukları kullanılmalıdır. Bazı ebeveynler bebek otokoltuğu yerine, bebeğini kucağında taşımak veya arka koltuğa bir yatak yapıp yatakta yatırmak suretiyle yolculuk yapmayı tercih etse de bu durum oldukça tehlike arz etmektedir. Çünkü, en küçük bir sarsılma anında bebek arka koltuktan düşebilir veya anne kucağında iken birden fırlayıp geri dönüşü olmayan kazalara sebebiyet verebilir. Oysa, oto koltuğuna veya ana kucağına oturtturulan veya yatar pozisyona ayarlanan bir oto koltuğunda bulunan bebek, bir kaç farklı noktadan emniyet kemeri bağlanarak yolculuk çok daha emniyetli olacaktır.

 

En İyi Bebek Oto Koltuğu  ve Ana Kucağı Nasıl Olmalıdır?

Bebek oto koltukları  ve ana kucağı yaş ve kilo ağırlığına göre bir kaç farklı şekilde tasarlanmşıtır. Bu ürünler 9 – 18 kg, 15-36 kg, 9-36 kg ve 0-9 kg olmak üzere 4 farklı grup tasarımından ibarettir. Dolayısıyla oto koltuğu seçiminde öncelikle bebeğinizin yaşına ve kilosuna dair uygunluk kontrolü yapmalısınız. Bebek oto koltukları arasında en kaliteli ve kullanışlı olanları 5 noktadan emniyet kemeri bulunan, özellikle omuz ve kalçalarından kavrayarak tam emniyetli bir hale getirilen, yatış pozisyonuna ayarlanabilmesi, kumaşının terletmeyen ve hava geçirme özelliğinin olması çok önemlidir. Bu sayede bebeğiniz yolculuk esnasında rahatsız olmayacak, terleyip vücudu tahriş olmayaca ve konforlu bir yolculuk geçirecektir.

Bebek oto koltuğuı, bebek kanguru, oto koltuğu aksesuarı ve ana kucağına dair istediğiniz her marka ve fiyat aralığında ürünü bebekmarketim.com sayfamızda bulabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.