google-site-verification=sbiiYSuqjj6jdGDw77fbbIdD58TMgGa8TWbeV1-kgXc
Seçilenleri Temizle
Ürünleri Filtrele
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

ZIBIN

Bebeği için alışverişe çıkan annelerin bebek mağazalarında ilk olarak aldıkları ürün kesinlikle zıbınlardır. Çünkü, bebekler belirli bir ayın içine girmeden atlet ve kilot kullanımı çok da kullanışlı olmayacağından, iç giyim olarak sadece zıbın kullanılması daha yararlı oluyor. Bebek zıbınları, yazlık, kılık ve mevsimlik olmak üzere üç ayrı kategoride tasarlanmıştır. Uzun kollu, kısa kollu veya sıfır kollu dediğimiz kalın – ince askılı olabiliyor. Tüm bu zıbınların ortak özelliği ise ağ kısmının çıt çıtlı olmasıdır.

Bebekler İçin Zıbının Anlam ve Önemi

Bebekler anne karnında iken oldukça rahat bir 9 ay geçirirken, doğdukları an hayatla ciddi bir mücadele içine girerler. Daha dakika bir gol bir üşümeye başlarlar. Dolayısıyla anneler bebekleri üşümesin diye hemen kalın pamuk dokuma kumaşlardan üretilen zıbını ve üstüne de yine diğer üst ve alt giyimi tamamladıktan sonra battaniyesine sarar. Anne karnındaki o sıcaklıkta zaten ancak bu şekilde tamamlanabilir. Birde, bebeklerin uyku halinde veya birkaç ay sonra hareketlenip bezleriyle oynama, kendilerini bir yerlere sürükleme çabası nedeniyle bezlerinde kayma olabiliyor. Bezlerin kayması demek, bir anda sızıntı meydana gelmesi demektir. İşte zıbınları da bezlerin yerinden oynama, kaydırma, sızdırma gibi durumları ortadan kaldırıp sıkı sıkıya bebeği saran bir iç giyimdir.

Bazı zıbınlar yelek misali çıtçıtlı veya bağcıklı olarak tasarlandığından, bebeğin giydirilmesi veya üstünün soyulması kolaylaşacaktır. Bebekler çoğu zaman elbiselerin kafadan geçirilerek giydirilmesinden veya çıkarılmasından hiç haz etmezler. Dolayısıyla bu bebekler için yelek zıbınlar adeta biçilmiş kaftan gibidir.

Bebeğiniz kış aylarında doğdu ise, mutlaka kalın pamuk iplikten dokunan, sadece ağ kısmını çıtçıt yardımı ile tutan değil, çoraplı zıbınlardan almanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. “Sıradan bir zıbın alır üstüne de yine penye, alt pijama giydiririm” demeyin sakın. Çünkü dediğimiz gibi bebekler yetişkinlerin aksine oda sıcaklığında bile çok üşüyebiliyorlar. Dolayısıyla siz siz olun kendi vücut sıcaklığınıza göre değil bebeğinize göre düşünüp bu yönde bir karar verin. Özellikle de banyo sonrası mutlaka tarif ettiğimiz bu zıbınlardan kullanmanız bebeğinizin yararına olacaktır.

Rengarenk zıbınlar BebekMarketim.com adresinde…..

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.